středa 9. března 2011

Hotel Silent

Znáte to, když máte super matroš na blog, ale už ste tu historku vyprávěli tolikrát, že vám začíná lízt krkem...nebo se prostě bojíte, že když jí zveřejníte, stihne vás strašlivá pomsta?

Moc dlouho sem to teda v těch Krkonoších nevydržela, jen co je pravda. Přitom deal zněl krásně: přijeďte hned zítra, potřebujem recepční do hotelu, ubytování a strava zajištěna, prkno s sebou, dáme vám permici na den za stovku.

Protože sem byla ták strašně blbá a 14 dní čekala na slibovanou "maminku ze Sokolova, co mi do Harrachova přiveze smlouvu", mám teď velký kulový, natož snad nějakou smlouvu. Dneska se podělím o zasmáníhodnou příhodu, kterak sem 14 dní zadarmo pracovala v nejjeblejšim českym hoteluv Harrachově. Vzhledem k tomu, že peníze mi už stejně nepošlou a já na ně chtěla bejt hodná aspoň do doby, kdy už to bude jistý, teď vypršela ta moje lhůta. Takže na tvrdo.

VYHNĚTE SE OBLOUKEM HOTELU SILENT V HARRACHOVĚ

První den, kdy sem pracovala, byla sobota. Vzheldem k tomu, že noc předtim sme měli slučák základky po deseti letech (panebože) a spolu se zbývající partou 6 lidí sme jeli nonstop, byla cesta do Krkonoš celkem únavná (=na nádraží sem v šest ráno došla jako zombie, praštila sebou o sedačku ve vlaku a skoro zaspala 3 přestupy).
Pan majitel Michálek mě vesele uvítal a podrbala sem na hřbetu psa. Vzhledem k tomu, že sem tam tak trošku přijela s nečestnými úmysly přivydělat si tam pár tisíc na Zéland, cejtila sem se lehce blbě, ale jakmile se ukázalo, že o pracovním poměru nemůže bejt ani řeč a budu pracovat na dohodu, ani sem nemusela vyloženě lhát.
Práce za 11tisíc na měsíc na recepci, kde sme se měly střídat dvě a s bydlenim zajištěnym, není nic moc, ale na přežití malajskýho pekla by to mohlo bejt fajn, řekla sem si.

První dojem byl celkem fajn, hotel sice lehce komunistická hegeš ze 70. let a nazývat to hotelem se skoro-třema-hvězdičkama, je skoro podvod, ale majitela vypadal jako nadšený amatér a tak sem se vždycky nenápadně snažila přispět poznatkama z Kanady a Skotska. Diktovala sem si to na recepci tak dobře, že mi majitel druhej den řek, že si asi vybral provozní (HAHA, to určitě) a o dalších pět dní nato souhlasil, že mi zvýší plat na 13 litrů, páč se ukázalo, že ta druhá, se na recepci až tak moc nevyskytuje (s výjimkou hodiny odpoledne, kdy si sedla k fejsbuku) a já makám od 8 a.m. do 8 nebo 9 p.m. Bylo mi vlídně vysvětleno, že "takhle to na horách chodí", ale slíbil mi teda víc. A ŽE MÁM POČKAT NA MAMINKU ZE SOKOLOVA.

A propos...ta druhá...
Ta druhá, co byla jakoby moje šéfka, byla majitelova přítelkyně Janička. Představte si tu nejhloupější holku ze základky s naprosto nulovou sociální a vlastně jakoukoliv inteligencí a od tohohle člověka máte poslouchat poučky. Jeeezus. Pevně sem proto skousla jazyk a snažila se bejt na tuhle ošklivou a nepříjemnou bečku uctivá. To se většinou projevovalo v tom, že sem se musela dívat na dementní youtube videa a souhlasně přikyvovat, že nahej tlouštík zpívající Rihanu, je fakt funny. První den sem teda převzala recepci i s jejich složitym rezervačnim systémem, což byl cár papíru s tabulkou, kde byly zvýrazňovačema napsaný jména hostů. Chvilku sem tomu nevěřila a bylo mi vysvětleno, že tady předemnou bývala slečna, co je hrozně podvedla, nadělala škody a ukradla jim 200 tisíc. Přízrak téhle slečny Nikoly se nad recepcí vznášel neustále a vysvětloval chaos v účtech, fakturách i rezervacích. To už sem měla zbystřit...
Já se místo toho jala vytvářet (při mé inteligenci) v excelu tabulku rezervací a objednávek, což ejhle umožnilo najednou přesouvat hosty mezi pokojema a zvýšit kapacitu hotelu asi tak třikrát.

Nad vodou mě drželi hosté, co mě milovali a nosili mi čokolády nebo dávali aspoň dýška a já si s nima mohla normálně pokecat. Jo, občas byl někdo naštvanej, že na pokoji nemá televizi (kterejch sme měli asi deset, takže sem každej den běhala po pokojích a přenášela televize jenom proto, aby hosti hotel- a mě- úplně nenenaáviděli). Jak mi slibovali, že budu mít permici za stovku, tak to nakonec bylo tak, že sem měla permici, na kterou sem za stovku mohla jezdit tři hodiny. Jezdit sem nebyla ani jednou, páč sem měla během 14 dnů volno jednou a to za mnou přijel Pes a kámoš MY COOL a jeli sme jinam. Ubytování mě taky štvalo, protože to byla ošklivá místnost, ze který sálal puch od toho, jak tam dlouhý léta někdo vykuřoval a v předsíni byl beton, kterej mi teda první den slíbili přikrejt linem (ehm).
A já si říkala:"už jenom měsíc. Už jenom tři tejdny. Už jenom..."
Aspoň, že mi Michálek na začátku povídá, že tam u mě může kdokoliv bydlet, že je mu to jedno.

Celkem dost alergická sem začala bejt, když mi ve druhym tejdnu začal šéf říkat věci jako"Žaneto, kdyby přišla hygiena, tak kuchař je na měsíc na dovolený!!!" popřípadě "Žaneto, kdyby mě dneska někdo hledal, tak tady nejsem". Blbý bylo, že to druhý mi řek nahlas do vysílačky zrovna ve chvíli, kdy mi u recepce stepoval týpek, co přivez maso a chtěla peníze.
Největší morální problém sem měla, když chodily recenze na hotel a já dostala přikázáno volat do cestovky a prosit je, aby ty negativní recenze mazali. To už sem byla nasraná, protože v těch recenzích nebyla nic než pravda.
Udělala sem rebelku a dovolila si jednu uloupit a uložit. Podívejte se natvrdo na todle svinstvo, o kterym sem předtim díky svá naivitě ani netušila.

Tady je originální verze:
Pobyt v tomto hotelu nám připadal jak návrat do dob ROH,personál v kuchyni-dvě mladá děvčata bez energie,znuděně odnášejí použité nádobi,stoly utřou papirovým ubrouskem,příbory jen doplní na nepoužité ubrousky!Jedna z divek byla ok,druhá bych řekla nafoukaná až drzá-když jsme nejedli večeři, bez okolků natvrdo nám řekla,proč jsme si to tedy brali!!!Odešla do kuchyně a ihned dovedla kuchaře,aby se podíval na lidi,kteří večeři nejedli-nebyli jsme ovšem jediní-někteří to jen rozvrtali.
Nikde nebyl vyvěšen jídelní lístek-nabídka večeří,tudíž jsme ani nemohli vědět,co je na talíři.Takže naše večere byla pouze na zeleninové misce salátu.Výběr večeře z jednoho jídla není dobrá varianta pro každého.
Doporučila bych informaci o přehledu večeří,protože pokud strávíte den na lyžích a pak vám zrovna typ jídla nevyhovuje,je lepší být informován včas a zařídit se,než být zklamán a jít na večeří do jiného hotelu.
Jediné plus bylo milé přivítání na recepci a její personál,milá,příjemná,ochotná slečna,ráda poradila,zařídila a pomohla.Ta si zaslouží pochvalu nejvyšší.
Máme na co vzpomínat a jsme poučeni pro příště.

A tohle je pro srovnání upravená verze:
Personál na recepci příjemný,ochotný,rád poradil a pomohl.Obsluha v jídelně-dvě mladá děvčata bez energie,znuděně odnášely použité nádobí,stoly pouze setřely ubrouskem,na nepoužité ubrousky doplnily příbory.Na foto hotelu je na stolech prostírání,to jsme po celou dobu pobytu neviděli-jen papírové ubrousky,na kterých byl příbor.Informaci o tom co bude na večeři jsme zjistili až u stolu,pokud vám dané jídlo nechutná,máte smůlu nic jiného než zeleninový salát není.Pokud jídlo odmítnete-mladá slečna o vás informuje kuchaře,ihned mu ukáže,že tito lidé jídlo nechtějí-aniž bychom jídlo nějak kritizovali,pouze jsme ho nejedli-nebyli jsme ovšem jediní. Parkování je pod hotelem,v zimním období na neupraveném parkovišti. Tv na pokoji se špatným signálem a pouze ČT1 a cizí televizní stanice.

S timhle jako fuck off!
Jednou z dalších věcí bylo, že mi Janička přikázala psát do knihy hostů jen asi každýho čtvrtýho, aby se z nich nemusely platit daně (!). Woe, tohle už je trochu mimo zákon, ne? MAMINKA ZE SKOLOVA BY UŽ TU MĚLA BEJT KAŽDOU CHVÍLI.
Pak bohužel odjely ty dvě holky, praktikantky z hotelovky a přišla sem o možnost pokecat a zasmát se s jednou z nich, sympatickou Nikolou. Místo nich přijeli jejich dva spolužáci a já kráva s nima šla první večer na pivo a mimo jiné jim řekla o Zélandu...Kdybych věděla, co mi potom ošklivý Pavlík, jehož hlavním hobby, je dělání vyhazovače na své oblíbené diskotéce, provede, asi bych se mu nesnažila poradit s jeho nešťastnou láskou k 25leté mamince, do které se zamiloval, když pozoroval, kterak se opojně svíjí na oné diskotéce.

Ze začátku sme byli kámoši, ten druhej kluk mi přišel hrozně v pohodě, ale postupně, když sem zvysoka kašlala na pozvánky přijít si večer sednout do zahulenýho baru v pátym patře a povídat si s ostatnim personálem o hovně, začali píct s panem majitelem.
Na moje narozeniny přijel MY COOL a dva dny u mě spal a chodil jezdit do Rejdic do parku a taky mě vytáhnul do města na pizzu, protože ten den byl už zase guláš (jako fakt? Během 13 dnů uvařit 4krát guláš?!?). Zrovinka ten večer sem na recepci skončila o hodinu dřív a ve dveřích se minula s MAMINKOU ZE SOKOLOVA.

A druhej den to přišlo...Já už sem fakt stěží skrejvala opovržení vůči šéfovi, jehož oči se velmi nebezpečně blýskaly a on měl evidentně problém s tim, že mám o hotelu větší přehled než on. Ten den mi přijela rodina, kterou sem neměla ani v počítači ani na mailu ni na nějakym papíře a stálo mě dost stresu najít jim tři pokoje. Všechno sem jakž takž zvládla

"V tomto hotelu jsem strávila víkend a první překvapení,které nás čekalo při příjezdu,bylo,že o nás na recepci vůbec nevěděli,že máme přijet.Takže jsme čekali,až nám najdou 3 volné pokoje. Slečna recepční byla příjemná.omlouvala se a snažila se situaci co nejrychleji vyřešit (...)"

ale namíchnutá sem byla pěkně. Pak přijel pan doktor z Prahy a manželkou.
Tady musim vysvětlit ještě jednu věc. Víc než polovina hostů byla v našem hotelu, protože si přes jakýsi spa.cz koupili wellness (opět chachá) pobyt v našem hotelu s HODINOU PRIVÁTNÍHO SAUNOVÁNÍ ZDARMA, jak to stálo v poukaze. Už sem byla zvyklá se lidem omlouvat, že to máme špatně napsaný, protože ta sauna je moc velká a nemůžeme si dovolit dát je tam samotný, a pokoušela se je nějak udobřit a do tý doby to všichni přijali. Pan doktor ale ne a po právu mi řekl, slečno, nezlobte se, ale zavolejte mi pana vedoucího. To sem taky udělala a nevěřila sem vlastním uším, co následovalo. Michálek se na něj utrhnul a místo, aby jim nabíd nějakou dohodu a omluvu, posměšně se jich ptal jestli věděj, kolik stojí vytopení sauny a podobný píčoviny. Když hosti odvětili, že to ale maj v poukaze, klidně se k nim otočil zády. No jednání toho největšího hovada. To už byl pán vyprovokovanej a začal se hádat. Já tam stála se sklopenejma ušima a TAK STRAŠNĚ SE STYDĚLA. Michálek jim teda řek, že jestli chtěj mít saunu sami pro sebe, tak můžou, ale musej tam přijít od dvou do tří ráno. Hosti to vzdali, protože to, co jim můj šéf říkal, bylo neuvěřitelně absurdní a trapný, že na to neměli.

Pak sem se k němu obrátila a řekla sem mu, že tam končim, protože nemůžu souhlasit s jeho jednánim. On řek ok a já mu řekla, že bych chtěla svoje peníze za těch 14 dní, co sem tam pracovala. On řek ok, ale já mu povídám, že chci přesně tu polovinu z dohodnutýho platu, takže 6 a půl tisíce. On řek, že to platilo předtim. Bylo mi jasný, že s tímhle dementem, kterej lže dodavatelům, hostům a vlastně každýmu do očí, nic nenadělám a udělala sem jedinou rozumnou věc, co mě v tu chvíli napadla DRAG DROP IN ony my flashcard a všechno, co sem jim tam 14 dní zadarmo tvořila v počítači, sem vyhodila do koše.

Nejsem na to pyšná, ale vlastně sem.

Pak se kolem mě sešel celej polokulturní personál a bavili se tim, jak sem oškubaná a zoufalá a bylo už asi sedm večer a já tam nehodlala zůstat ani chvíli a MAMINKA ZE SOKOLOVA PRO MĚ POŘÁD ŽÁDNOU SMLOUVU NEMĚLA. Sedla si a vypočítala mi celkovou pěknou odměnu za moji práci 3200 poté, co odečetla peníze za ubytování (!) a ještě měla tu drzost mi říct, že sem tam pracovala jenom 11 dní. No haluz, hádej se se šmejdem, že jo? Potom ještě Janička přišla s tim, že chybí jeden poukaz na pivní lázeň v hodnotě 1800 Kč. To už sem fakt čuměla, protože sme spolu tři dny předtim řešily, že chybí a ona mi to před svojí matkou řekla jako úplnou novinku. Tak jí říkám, jestli je magor a ať aspoň nelže vlastní matce. Pak sem jim řekla, že když mi nedaj mý peníze, tak zejtra nebudou vedět ani kolik jim má přijet lidí, neb mám všechno u sebe.

Janička: "Jak si to můžeš dovolit?!?"
Já: "Já bych to neudělala, kydyby mi tady pan Michálek neřek, že mi nedá, co mi patří. Přesně sem věděla, jak to tady dopadne a že mě pošlete pryč bez peněz."
Janička: "A jaks to asi mohla vědět, co?!?"
Já: "Tak asi sem tady už dva tejdny a tu vaši úroveň pozoruju..."
Janička: "Ty nemáš co pozorovat!"

Pak se ještě otočila ke svojí matce a pronesla památnou větu:"A vona chce 6 a půl tisíce jo?!? Za čtrnáct dní? Dyť to sem brala já za měsíc!"

Teď už se tomu zase směju, ale povim vám, že sem děkovala osudu, že u mě dole v pokoji seděl MY COOL a čekal s autem, že mě odveze dom. Nohy se mi klepaly páč když sem ze stolu shrálbla hmotnou odpovědnost zatim bez mýho podpisu (tyhle lidi by si mě tam podepsali sami a řekly by, že sem jim čorla dalších 200 litrů jako Nikola přede mnou), tak Janička po mně normálně skočila a začala mi jí rvát z ruky. No cirkus to byl. Taky neopomenul přijít Pavlík s tim, že jedu na Zéland, což majitele rozzuřilo ještě stokrát víc než flashka.
Maminka ze Sokolova mi říkala ať se uklidnim, že mi peníze pošle a já jí říkala, že sem nechtěla aby to takhle dopadlo a že tu flashku k ničemu nepotřebuju a nechci jim uškodit, jenom chci mít od nich pokoj. Pak mi ona podala ruku, řekla, že to s majitelem vyřeší (ona je totiž oficiálně in charge) a řekla mi, že peníze budou. Už mi fakt bylo jedno, jestli mi daj za ty dva tejdny tři tisíce a prostě sem odjela s holou prdelí.

KONEC ZVONEC WOE
P.S. když Michálkovi volal Myšák a snažil se mu domluvit, tak mu Michálek řek, že mě maj natočenou na průmyslovou kameru, jak se chovám jak maniak a kopu do věcí. EH, blbý je, že tam žádná průmyslová kamera nebyla a kdybych fakt do něčeho kopala, tak to bude leda tak on a Janička. Ale tak zas mám trochu úroveň, no ne?
Tak co říkáte? Stálo to za post?
P.P.S. Jak sem měla hacknutej FB, tak to udělal Pavlík, kterej nevěděl, že umim udělal screenshoty a na tu policii klidně i pudu
Sorry za gramatiku, čárky a vůbec, tohle se nedá psát s klidnou hlavou

GangstaPanda

17 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Promin, moc ti nerozumim - tys skoro hned po prijezdu videla, jak se zcela jasne porusuje zakon (tedy neco, co se porusovat nesmi) a kdyz uz jsi to nechtela hlasit, tak te ani nenapadlo si delat aspon mobilem dukazy proti? Prece ti muselo byt jasny, ze te takovyhle lidsky odpad podvede.
Neplaceni dani je trestny cin, tzv. hacking nebo zneuziti tveho internetoveho uctu je trestny cin, neni toho malo? Jsi normalni? Nic ve zlem, ale sice nepravem, patri ti to. Takhle ten smejd bude sidit a podvadet i nadale.

radobyelfka řekl(a)...

Jako jasně, však já přece nekňourám, že mě podrazili. Právě sem přestala bejt hodná a kromě toho, že je strašně ale strašně pomluvim na blogu :)), taky s mamčinou pomocí obejdem finanční úřad a podobně. Jde o to, že teď nemám čas se tim zabejvat, protože mi do odjezdu zbejvaj necelý dva tejdny. Každopádně ano, maj se asi bát.

Anonymní řekl(a)...

Tomáš B.
No, tak to je hardcore...
Ale nic si z toho nedělej, takovíhle kreténi jsou všude... Až se někdy sejdem, budu ti vyprávět, jak jsem byl u soudu nařčen z toho, že jsem zmanipuloval obecní volby (za což je až pět let natvrdo) a způsobil, že strana paní exstarostky nezískala v zstupitelstvu většinu.

Anonymní řekl(a)...

češi :)

O.W.

Anonymní řekl(a)...

Doporučuju podělit se o svoje zkušenosti s inspektorátem práce pro HK kraj: hradec@oip.cz , ti tam pošlou kotrolu a to bude taková sranda, že se tam z toho všichni podělaj :DDD Páč jenom tý dokumentace, co musej mít, o BOZP, smlouvy, proškolení apod. ... to tam budou moct zavřít :))
A ti se tam s tím mazat nebudou. Nemáš označený únikový východy a plánky? Pokuta. Nemáš hasicí přístroje? Pokuta. Nemáš dokumentaci o počtu odpracovaných hodin? Pokuta. Nemáš dokumentaci o pravidelné kontrole elektrických zařízení v pokojích? Pokuta. Atd atd. Fakt by to za tu srandu stálo :DD Nemluvě o těch daňovejch únicích, který by zas určitě zajímaly berňák...

Jirka

radobyelfka řekl(a)...

díky díky!
ještě musim říct, že sem tak úplně nevěděla, na co ta kniha hostů je... tomu, že se podle ní potom počítaj daně, sem se dobrala s mamkou, když sem jí o tom vyprávěla...

Anonymní řekl(a)...

Žando, thumbs up!! Většina slečen na tvém místě by se rozbrečela a utekla, jsi dobrá ;) A komentáře od "chytrých anonymů" bych smazala :o) Tady asi úplně neplatí "že zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný"... Tudíž přeju moře dobrých zážitků za hranicemi naší milé vlasti :)))

Nela

Anonymní řekl(a)...

Tak to padám pod stůl - napůl zděšením a napůl smíchy ;)

Ondra

Anonymní řekl(a)...

masakr! fakt tam na ně někoho pošli, to už přesahuje všechny meze...ať panu zlodějíčkovi vedoucímu sklapne! p.s. Janička :D lepší než kdejakej komik v bedně
BOBR

Anonymní řekl(a)...

Uff, este ze ostatni nejsou jako Nela (9. března 2011 14:21), to by bylo priserny.

Jinak samo drzim palce a paklize odjizdis tak brzo, asi bych se na to vykaslal a max zkusil ten email.

radobyelfka řekl(a)...

Tyjo, Nela na mě byla akorat mila snazila se me branit proti nekomu, kdo se me pta, jestli sem normalni aniz by se podepsal:))Jinak dik, urcite to ale nechci se Silentem nechat jenom tak.
Takovyhle lidi me serou a nechci je

jarecek řekl(a)...

stane se. vidina trinacti tisic muze s clovekem udelat leccos. ovsem lepe prozrit pozde nez vubec. pokud budes mit trochu casu, bojuj. v tehle zkurvene zemi uz jsem se zmrdy ve stavu permanentni valky. hned na nekolika frontach, protoze je temer nemozne s nimi neprijit do kontaktu. tedy pokud neodcestujes za hranice. treba na novej zeland ..

Anonymní řekl(a)...

To je mazec, něco podobného se mi stalo v zahraničí, na Krétě, kamjsem celá nadšená s představou léta u moře taky vyjela. Po přesně deseti dnech jsme všichni Češi a Slováci, kteří jsme těm jejich medovejm slovům sedli na lep, hromadně vybrali účty, nakoupili jídlo a na tajňačku odjeli na letiště, kde jsme čekali, až se uvolněj místa z naplno obsazenejch letů. Když pominu, že mě letenka stála 30 000 !!!!! ( za což v dnešní době člověk pomalu obletí půl světa) a asi třikrát jsem se málem po.... strachy (poté, co nám další Češka - delegátka CK, se kterou jsme se tam seznámili - psla zprávy, jak nás tam a všue po okolí hledá banda rozzuřenejch Řeků), takto bylo fakt dobrodrůžo :D a přesně, jak říkáš ty, dneska už se tomu jen směju :D
Naopak brácha zažil něco jako ty - makal na léto v restauraci a jeho smlouva pořád ne a ne přijít. Tak vlítl mna majitel restaurace s tím, že má všechno natočený na mobilu a jestli nedostane penízže, pujde na policii, aby viděli, co se tam děje...Dostal dvakrát tolik :D

Anonymní řekl(a)...

Nu já se vůbec divím, že si to ti hosté nechají líbit.. (to je tam tak levný pobyt?) Jako chápu, že tentokrát jsi to zachraňavala i ty :), nicméně podle přístupu ostatních zaměstananců by ten "hotýlek" měl zet prázdnotou.

Verca

radobyelfka řekl(a)...

Jaro: no jasně, je pravda, že kvůli těm penězům sem tam fakt hodlala vydržet. To, že sem se nima pohádala kvůli hostům mě doufám trochu ctí. Taky mi Michálek posměšně řek, že v zahraničí by se mi absolutně nestalo, že bych mohla odněkud odejít ze dne na den jen tak. Tak sem mu pověděla, že hlavně bych se v zahraničí nikdy takhle nemusela stydět za svýho zaměstnavatele. Je to smutný a nechutný.

anonym s hustou příhodou...wow, nemám slov. To muselo bejt dost děsivý. Některý lidi sou prostě blbý a poctivý (samozřejmě myslim nás :D), takže si nedokážem představit, co se takovejm šmejdům honí hlavou :(

Calounik řekl(a)...

BEST.
STORY.
EVAR!!!
LOL...

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší šance na výhru

Otevřené obchody na eToro: 227,651,647