neděle 1. července 2012

Hudba na prázdniny

Když vám jedna z nejlepších kamarádek napíše, že máte napsat na blog zas něco o hudbě, zahřeje to u srdíčka. A já to ráda udělám, protože novou muzikou se to kolem jenom hemží. Takže co tady dneska máme...Jednu úplnou novinku, dvě videa od lidí, o kterejch sem se tu už někdy zmiňovala a jednu klasiku, která letos vydala nový album a já je díky tomu teprve teď objevila :/

Devatenáctiletá Emma Luise je objev z Austrálie. Zatim nevydala žádnou desku, ale na YT si vystavila tuhle výborně gradující popovou píseň a mě dostala. Čekám na něco dalšího.

To Brit King Charles se objevil v mym seznamu očekávanejch přírůstků na přelomu roku, kde sem obdivovala jeho účes i veselý klavírní a - vůbec celkem přeinstrumentalizovaný (existuje takový slovo?) - písničky. Teď konečně vydal debutový album Loveblood, který vyzařuje stejně sluníčkovou náladu jako novej klip. A komu to jako vadí. Můj další tip z alba je Polar Bear.

Dánský psychedelický popový duo, jehož tváří je roztomilá Mette s fakt nezaměnitelnym kvičákem, hraje už za pár dní na Rock For People. Budu tam. Jejich druhý album Out Of Frequency vyšlo letos v lednu.

A teď k tý klasice. Sem to ale trdlo, že sem si je neposlechla dřív. Zvlášť když notoricky známá Nosebleed Section je přímo od nich. Hilltop Hoods jsou nepochybně nejslavnějšíma představitelema australskýho hiphopu. I když ten přívlastek australskej už není potřeba. Šestym řadovym albem se HH zařadili do první ligy. Hrozně to totiž šlape (bože, jako hudební publicistka bych se fakt neuživila). Jeho název je Drinking From The Sun a když můžu najednou hiphop poslouchat já a moje mamka v autě, tak asi každej.


P.S. AWOLNATION vydali EP se třema b-sides a třema live skladbama. Ke stáhnutí zdarma.

Co se týče mýho života. Zejtra nastupuju do práce. Poprvý v životě. Jako vážně. Obnáší to stěhování do Prahy, služební mobil a nějaký normální (=nejaponský) hadry. Víc příště.
Kdo bude na Rokáči? Hon na Luka Pritcharda z The Kooks vol.2.

2 komentáře:

S. řekl(a)...

Like your blog :)

Love
/S / http:// mydarlingsolitude.blogspot.com

jarecek řekl(a)...

jo, zando .. a nevim, proc jako neskroblis novy grizzly bear .. komu jinymu by se to melo libit nez tobe .. speak in rounds, yet again, a simple answer, half gate, sun in your eyes a .. a zbytek alba :))