středa 19. srpna 2009

O Lochnesce a tak

Ahoj lidi, zdravim všechny do Čech!
Já vim, všechny tak šokovalo moje zjeveni v Birminghamu, že ohlasy byly vskutku bouřlivý:D Musim volit nějaký provokativní témata (jak před rokem poznamenal Adam: Nápis máááálé porce, ale sexy zadky!!! prostě svádí k přečtení), pročež slibuju, že až dočtete do konce někteří lidé vyprovokovaní budou. A nebudou to Skoti…

Takže na vysvětlení (třeba pro Čarodku, až se zejtra vrátí z Etiopie a nenajde mě doma).
Víte jaký sem měla patálie s pracovním povolením a plno lidí mi drželo palce, aby to vyšlo (povětšinou to bylo díky sympatiím k mýmu budoucímu manželovi Sidneymu), takže všem moc díky, protože můj pas právě cestuje do Vídně na ambasádu, aby mi tam nalepili povolení a vízum (ani tam nemusim jet, chápete?:))
Na začátku prázdnin sem musela jet do Prahy na poslední rozhodující pohovor s manažerkou hotelu v areálu Panorama Resort v Britský Kolumbii. Víte jak sem psala, že sem si mohla prioritně vybrat tři zaměstnání? No tak sem je asi náramně uchvátila svým hlasovým projevem a získala sem exkluzivní práci…pokojský. Haha. A řekli mi, že mě chtěj až 4. prosince, z čehož sem si sedla na zadek, protože sem neměla šajn, co budu do tý doby dělat. Tak sem strávila tři tejdny hrozným zevlováním a hledáním brigády, až přišlo Deus ex machina a taťka mi zavolal, že má pro mě práci ve Skotsku. Za 4 dny sem byla ve Skotku:)

Tak teď píšu z městečka jménem Inverness v severním Skotsku. Je to poslední větší město na severu a pak už je asi jenom ledová tříšť a polárním surikaty. Inverness je skoro tak velký jako Tokio. Žije tu 60.000 lidí a já. Bydlim u rodiny, která vlastní Bed a Breakfast a maj 6 dětí. Nejstarší už tu nebydlí, ale zbejvajících 5 ho vcelku snadno vykompenzuje. Jé, teď nevim, jestli to třeba není neetický psát o cizích dětech. Snad můj blog nečtou žádný moc úchylové…ale radši se budu krotit v podávání informací, protože mně by se taky moc nelíbilo, kdyby o mně někdo psal blog. (tady se musím zasmát svýmu vlastnímu vtipu, sorry)
Matthew (12), Charlotte (10- uááá, to jméno!), Donald (8) a bezzubý roztomilý dvojčata Catherine a Jessica (6) mě, ač to některým lidem přijde nepochopitelné, že Eliško a Jirko?!, milujou.Moje práce vypadá následovně: Od půl osmý servírujem snídaně, myslim, že se k nám vejde 19 hostů a už umim udělat Full Scottish se slaninkou, klobáskou, houbičkama, vajíčkem, rajčátkama a černym pudinčíčkem. Britský snídaně sou celkem vydatný, takže nakládám lidem omelet, uzenejch ryb, baget, džusu a pomerančový marmelády co to jde. (vzdělávací vsuvka: když se řekne marmeláda, tak je to vždycky jenom a zásadně pomerančová, všechno ostatní je džem). Do toho běhaj děti a pálej se toasty:)) V deset je všechno hotovo a přijdou dvě holky, Polka Dorota a především Australanka Sommer-to není překlep, její tatínek byl humorista- a jdeme nahoru načechrávat polštáře a tak. Pracuju 4 a půl hodiny denně za 80 liber týdně, což mi přijde docela fér vzhledem k tomu, že bydlim a jim zadarmo a nemam jakýkoliv výdaje kromě toho, že sem HOLKA a musim se strašně držet, abych šla do města nakupovat hadry maximálně jednou tejdně :D

Po odpolednech taky těžce makám. Například musim jet s rodinou na pláž nebo do zábavního parku nebo na koupálko a hlídat dvojčata aby nevypadla z tobogánu a nezlomila si všechny kosti. Tohle sem stihla hned za první tejden. A to není zdaleka všechno.
Teď vám povim něco o blízkém, 35 km dlouhém jezírku. Jmenuje se Loch Ness a žije v něm jedno udatné druhohorní děvče jménem Nessie :)) (vzdělávací vsuvka: Loch znamená jezero. Co znamená Ness sem se taky ptala, ale nikdo neví:/, čilichili Lochnesské jezero se neříká, protože slovo jezero už je obsažené v názvu)
Je to tady nádherný. Kamarádka Helča tu byla o prázdninách a trochu mě vyděsila předpovědí počasí, protože tenkrát tady byla extrémní zima, v červenci jenom…kolik to bylo…15? Já si to ale posichrovala a radši si na první tejden přivezla 24 stupňů a slunečno.

Takže když mi Fred a Penelope oznámili, že jedem k lochu, zaradovala sem se a vzala si plavky, načež oni vyvalili oči, jestli sem normální. Prej že je hrooooozně studený a nikdo se tam nekoupe. To mi potvrdila i Charlotte (prej v životě v Loch Nessu neplavala), tak sem jí řekla, ať nejančí a kouká si vzít neoprén. Autem je to k lochu jenom 15 minut. Lidi, to místo je naprosto magický!!! Ten den sice slunečno zrovna nebylo, a kdoví, jestli tam, vůbec někdy svítí slunce, ale o to byla atmosféra lepší. Jezero je hrozně temný, a bylo větrno, takže vlny jako na moři. No neodolala sem a hned tam skočila. Donald šel chytat ryby, dvojčata udělala trapnej pokus namočit si v jezeře nohu, zato Charlotte naprosto rulovala a strávil se mnou ve vodě asi tak hodinu, protože TA VODA BYLA ÚPLNĚ NORMÁLNÍ. Tady sou jediný dvě fotky, na kterejch nevypadám jako blbeček.Kdyžtam mi někdo vyretušujte břicho, dík.
Sem si myslela, že Skoti, co žijou takhle nahoře, budou otužilí nebo co ale tohle mě teda fakt dostalo. Já vim, že mám trochu jinou tepelnou škálu, ale teď fakt nekecám když říkám, že i „ponorná řeka“ v Černý hoře byla studenější, nemluvě o Říčce v Orlickejch horách.Sem hrozně ráda, že si tady můžu vyzkoušet věci, co bych jinak doma asi nedělala. Třeba lanovej park. To bylo docela zábavný. Maj tam věc, co se jmenuje SkyDiving. Vylezete (vy, já ne) na 15ti metrovej kůl a skočíte dolů. Jo, ste jištěný na laně, ale udělat ten jeden krok do prázdna…Já tam zase vyrazila se Charlotte a stály sme ve frontě nádhernejch produktivních 40 minut a já se pomalu připravovala na smrt, protože jestli se něčeho fakt bojim, tak jsou to hadi, bouřka a vejšky. Šplhání po horách a stromech mi nevadí, ale postavit se na barovou stoličku je pro mě fakt problém:0 No a když už sme tam stály tak dlouho, tak nám řekli, že fronta je jinde. Takže sem svůj seskok přežila docela dobře.
Nebo taky chytáme ryby.
Já už sem ostatně zkušenej rybář. Věřili byste, že tohle je focený ve městě? Invernessem protýká řeka Ness a maj tady vybudovaný ostrůvky, kam se choděj lidi procházet nebo povalovat nebo, jako já a Donald, rybařit. Donald si totiž ten den, co sem přijela, koupil prut a protože sám k řece nemůže, tak se asi tak každej třetí den nechám ukecat, popadnu knihu a jdu s nim, páč pak mám radost, že mě má rád a chutnaj mu moje palačinky se špenátem…Sice sem teď adrenalinová borka, ale na druhou stranu se ze mě stává dobrá pipinka. Protože máme děti, tak se musíme dívat jenom na rodinný filmy a romantický komedie, kterejch už mám vážně plný zuby. Během prvních dvou tejdnů sem viděla ty nejhrůznější filmy s Anne Hathaway, Kate Hudson a podobnejma hvězdama. Nestrašnější byl ovšem Báječný svět šopaholiků, ze kterej bych někoho pověsila. Akorát nevim, jestli režiséra, scénáristu anebo tu šílenou slepici v hlavní roli. Uf počítám do deseti.
Jo a všichni tady hrozně žerou seriál Dr. WHO. Už sem to viděla několikrát, ale pořád to jaksi nechápu. Nechápu, jestli je to pro děti nebo pro teenagery nebo pro dospělý a jestli je to komedie nebo navážno a už vůbec nerozumim tomu, proč má Dr. Who s vizáží 17ti letýho Hugha Jackmana pořád tak vykulený oči, napnutej krk a otevřenou pusu. A proč tam jsou vražedný vánoční stromečky? Ne, asi potřebuju delší dobu.
Protože nemám internet, někdy fakt není co dělat, takže si čtu. Sommerje totiž ehm…velká fanynka Stmívání. Já sem o prázdninách přečetla první díl, kterej mě sice moc neuchvátil, ale protože mi Summer může knihy pučit a nemusim si nic kupovat, tak proč ne? Takže sem druhej a třetí díl (cca 1200 stran) přečetla za 8 dní a zjistila, že se to číst dá, ale nesmí se tam vyskytovat jedna z hlavních postav, totiž upír Edward, kterej je asi ta neotravjněší postava ve vesmíru. Ono se tam totiž pořád mluví o tom samym!!! Bella miluje Edwarda, ale on se bojí, že je pro ní moc nebezpečnej. Ale Edward ji miluje taky a furt jí říká, že ji radši opustí, aby byla štastnější, nečež ona mu odpoví, že on je její život a že chce bejt taky upír ale on nechce protože mu na jeho vlastním štěstí nezáleží a nechce Belle komplikovat život, tak radši odejde a takhle furt dokola. Nebudu pokrytecká, čte se mi to dobře, ale Edward by mohl třeba konečně odjet napořád. Spolier Nejlepší část je ve třetím díle, když spolu na 26(!!!) stranách diskutujou, jestli budou mít sex, protože Edward si samozřejmě myslí, že je to moc nebezpečný. Grr…nicméně, čekám na poslední díl.

Když už sme u tý kultury, tak ještě zavýskám nad cenama cédéček. První tejden sem si koupila starý Franz Ferdinand za 5 liber, tenhle týden The Kooks za 4 libry. A pak nemáme bejt v Čechách piráti…
Tak, asi takhle tady teď žiju. A teď na konec ta šokující zpráva pro mojí rodinu. Mám tetování. Já vim, já vim, v roce 2009 mi totálně jeblo. Než se ale budete chytat za hlavu a myslet si, že sem si nechala vytetovat Ježíše nebo kostlivce nebo hnusnýho modrýho delfína na záda, tak mi veřte, že ne a to moje je velice vkusné, malé a velice nenápadné a když nebudete chtít, tak ho vůbec nemusíte vidět. Jsem teď oficiálně NAIVE a až to uvidí Luke, tak se o mě ještě se Sidneym poperouJ Bych vám to tetování klidně i vyfotila, akorátže ještě mám všech pět pohromadě a nejsem taková pipinka, abych se sama fotila a dávala to na net:))) A taky ještě čekám, jestli to třeba nezezelená nebo nezačne plesnivět. Jo a dost to bolelo.
Tak jo, to je zatím asi tak všechno, co sem měla na jazyku. Jestli sem někdo máte cestu, tak mi dejte vědět, budu tu až do konce října. Začíná to vypadat, že se po 6 měsících potkám s milovanou Jamie, která bydlí v Edinbourghu (vzdělávací vložka: Edinbourgh se Skotsky čte Edinbraa) a konečně se vrací z Tokia.
Jak sem minule psala, že je čtvrt na jedenáct a je úplný světlo…tak to sem samozřejmě měla středoevropskej čas a ve skutečnosti bylo o hodinu míň...:/
Slyšela sem, že doma máte pretty horký dny, tak si je pořádně užijte a plavte a neseďte doma, když máte ještě 6 týdnů prázdnin (někteří) a vyražte někam. Třeba chytnout Lochnesku za ocas. A hlavně mi sem odtamtud pošlete čumkartu, protože tentokrát tu s sebou nemám Elišku a až dočtu Stmívání tak budu muset po lonely večerech číst po čtyřicátý Nanu nebo návod k foťáku.
P.S. Výprava z Etiopie se dnes vrací domů to byla ale legrace, že?
P.S.S. Terko, vážně mě strašně mrzí, že nemůžu bejt na tvojí svatbě.

3 komentáře:

Jaroslav řekl(a)...

mene prijemne (slovo bolestive bych u tetovani nerikal) je tetovani v podbrisku (moje zkusenost), kotnik (zkusenost kamaradky). ten to ale nebude, pac je docela casto videt. stejne tak krk, kterej asi taky nebude uplne prijemnej. a dale se nabizi, ze to zrejme nebude zadna lahoda na zenske hrudi. takze proste bud pod pupkem nebo kozy :)) s pozdravem sherlook hommes (tm)

radobyelfka řekl(a)...

Uaaa, muj pravidelny ctenar je zpatky!!! Ja vedela, ze kontroverzni tema zapusobi :D:D Jeste mi chybi Vaxxel.
Pobdrisek? brrr. to muselo bolet ( na rozdil od tebe si myslim, ze slovo bolest muzu klidne pouzit)))

Prvni dve dedukce sou spravny Hommesi, na prsou taky nemam nic zavadnyho (to by me nasi teprv zabili), takze ju, je to posleni moznost. A tam co je takova ta kost na boku, tak pismenko N bylo uuudesny:D

Jaroslav řekl(a)...

"na rozdil od tebe " .. to bylo hezky. asi me mas za nejakyho ironmana :)) jinak vyzivny je prej jeste tetovani na boku zeber. cerstve mi to vcera ukazoval kamos. ty mezizeberni svaly se taky umi ozvat :) a omluvuji se za delsi absenci. nejakej cas jsem tenhle blog sledoval i po skonceni japonske odyseje, ale kdyz nic noveho nenaskakovalo, tak jsem to scratchoval. nepodivat se sem tri dny zpatky pro srandu kraliku, tak nepisi doted :)