čtvrtek 17. května 2012

Zase muzika od protinožců

Ahoj
Za poslední dobu mám samozřejmě spoustu úžasných historek z Čech. Historka se většinou týká toho, jak sem někomu řekla čáááu, objala ho/ji a dala si s nim/ní pivo.
Naštěstí sem si vzpomněla, že přece můžu ještě občas napsat, o tom, co zrovna poslouchám. Evropu dneska vynechám úplně a mám tady dvě věci z Austrálie a jednu ze Zélandu.

První je Gin, o který píšu možná až podezřele často. Není divu, závidim jí prostě všecko! Image blondýny od rány s potetovanejma rukama. Hlas i texty. Tance ne, v tomhle případě si myslim, že máme na tanec podobnej talent...


Australany Deep Sea Arcade nevim, kde sem vzala, ale už od poslední návštěvy Malajsie je protáčim neustále dokola. Konkrétně z mý oblíbený Lonely in Your Arms úplně dejchá pohodová šedesátková atmosféra. Zkrátka boží vintage summer song ala The Ventures v modernějšim hávu (to sou ti, co je do svejch filmů strká Tarantino). Celá deska Outlands (2012) má velkou šanci na mojí top10.


O TZU sem chtěla napsat už hrozně dlouho. Protože jsou z Melbourne stejně jako Loz, dostala sem se k nim přes něho. Nikdy sem nebyla moc fanynka hip hopu, ale australskej styl mi dost sedí Asi je to proto, že sou to většinou běloši a rozumim jim. Problémy gangu a bitches mě moc netrápěj, takže zároveň i témata, o kterejch rapujou Ausíci mě zajímaj víc než u Amíků. O Amících si myslim to samý jako Bret a Jemaine:


Crew TZU letos vydala třetí desku a všechny tři alba skvěle kombinujou samply, živou muziku sem tam s kytarama, rap i zpěv. Rapujou o shnilý australský politice, holkách a vedru a MC Joelistic se brobably pyšní nejvíc sexy hlasem byznisu, ze kterýho se skládám. Nejčastějc v hitu She gets up, kterej mi Lozíček vnutil s tim, že je ASI o mně. To by bylo pěkné, kdyby to byla pravda. Od kohokoliv jinýho než od Australanů, kteří se mimochodem mezi kamarádama oslovujou Hey cunt!, by text
 "My baby but she's one crazy slut
And that ain't no disrespect, that's a compliment" 
zněl jako nadávka. V případě TZU je to opačně.
Klip je bohužel IMHO dost nepovedenej a skladbu zabíjí. To hoši fakt nemaj někoho s kamerou, kdo by jim natočil pořádnej živej záznam z koncertu? Skladba je z druhý desky Smiling at Strangers.


První desku Position Correction zastupuje moje oblíbená The Horse You Rode In On, kde si správně neberou servítky. A maj dost point. Kdyby tak tom chtěli lidi popřemejšlet.


Nejnovější Computer Love vyšla letos. Stejnojmenná skladba je první singl. Je dobrá, ale kromě ní mně do kroku nejčastějc hraje Number One


Tak to je zatim všechno, už je tu těch videí nějak moc. AustraloZélandský hudby není nikdy dost, ale dokážu si představit, že Somebody I Used To Know už vám musí lízt ušima  i očima. Tak ať je nějaká změna. A kdyžtak mi dejte vědět, jestli vás tohle zajímá, nebo vůbec.

Dík!

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Computer love celkem ok, i když ten kraftwerk tam leze horem dolem, jinak ty videa (hudba) celkem dost velká hrůza. Taková snůška neoriginality už se dlouho neviděla :))) :(.

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4,000,000 obchodníků a investorů ze 170 zemí

227,651,647 - Otevřené obchody na eToro